Kontaktujte nás na email eshop@dobrepneu.sk
Zavolajte nám 0900 000 000
Pracovné dni od 9:00 do 15:00
Doprava pneumatík 2,50€ za 1 kus

Delenie pneumatík

Delenie pneumatík :
– letné – zimné – celoročné

Delenie pneumatík podľa použitia            – športové – štandardné – ekonomické

Delenie pneumatík podľa kategórie         – prémiová trieda  – stredná trieda– ekonomická (budget) trieda 

Prémiová trieda : ( Goodyear, Dunlop, Pirelli, Bridgestone, Michelin, Continental ) Najvyššia trieda pneumatík obsahuje značky a modely, ktoré poskytujú špičkové vlastnosti. Z hľadiska praktického použitia tieto pneumatiky zabezpečia istotu na ceste – držanie stopy, krátku brzdnú dráhu, ale aj športovú priľnavosť. Táto trieda sa nesie aj v znamení inovácií a nové modely prichádzajú vždy s niečim novým – dizajnom dezénu, prevedenie runflat, špeciálne športové pneumatiky. Vďaka tomu dosahujú prémiové pneumatiky v testoch najlepšie umiestnenia.  V dezénoch prémiovej triedy sa teda vhodne kombinujú vysoké úžitkové a jazdné vlastnosti. Ak hľadáte bezpečnosť a dlhú životnosť, rozhodnete sa pre prémiovú triedu.

Stredná trieda :(Fulda, Nokian, Yokohama, Vredestein, Kleber, BF Goodrich, Firestone).Typickým zástupcom tejto triedy sú značky pod krídlami väčších koncernov alebo samostatné značky, ktoré nedokážu investovať do vývoja také prostriedky ako najväčší výrobcovia.         Typickou črtou strednej triedy sú pneumatiky, ktoré majú len o niečo horšie vlastnosti ako prémiové ale nákupná cena je nižšia.Takéto pneumatiky sú určené pre aktívnejších vodičov . V testoch sa pneumatiky strednej triedy umiestnia na lepších pozíciách, niekedy konkurujú aj prémiovým pneumatikám.

Ekonomická ( budget ) trieda  :  (Sava, Debica, Kumho,  Kormoran, Barum, Matador)    V tejto triede nájdete značky pneumatík so slušnými parametrami za veľmi prijateľné ceny. V testoch pneumatík väčšina dezénov obsadzuje spodnú polovicu poľa, ale niektoré modely s určitými rozmermi sa môžu umiestniť aj na vyšších alebo víťazných priečkach. Často krát však narazíte na modely pneumatík, ktoré majú nevhodné vlastnosti, napríklad zvýšený hluk, slabšie držanie stopy na snehu alebo dlhšia brzdná dráha oproti strednej a prémiovej triede.